Produkto priežiūros instrukcija

Informacija apie produktų priežiūrą

Norint, kad jūsų įsigytas produktas išlaikytų puikią išvaizdą, būtų atsparus dėvėjimuisi, ilgaamžis ir galiotų jam suteikta garantija, reikia jį tinkamai prižiūrėti. Atidžiai perskaitykite toliau pateiktą informaciją, padėsiančią pasirūpinti, kad iš „Xtrapp“ įsigyti gaminiai Jums tarnautų ilgus metus.

Visų rūšių medienos priežiūra

Mediena yra natūralus produktas, kuris plečiasi ir traukiasi veikiamas metų laikų, drėgmės, karščio, tiesioginių saulės spindulių, vėjo ar tiesiog natūralaus medienos „vaikščiojimo“ dėl kiekvienoje atskiroje plokštėje veikiančios pluošto dinamikos. „Vaikščiojimo“ lygis tiek tarp skirtingų produkto dalių, tiek vienoje iš jų gali skirtis. Skirtingos medienos rūšys turi skirtingą „vaikščiojimo“ lygį. Nors daugeliu atvejų „vaikščiojimas“ būna nedidelis arba jo iš viso nėra, neįmanoma garantuoti, kad ši medienos savybė nepasireikš. Klientas, rinkdamasis gaminius iš plačių plokščių, prisiima su tuo susijusią riziką. Plačių plokščių

gaminiams nesuteikiama garantija dėl „vaikščiojimo“, skilinėjimo, susitraukimo ar išlinkimo, kadangi šie procesai masyvių, plačių plokščių gaminiuose yra nekontroliuojami. Tai yra natūralios medžiagos gaminio priežiūros dalis, galiojanti visą gaminio eksploatavimo laikotarpį.

Kaip sumažinti medienos „vaikščiojimą“?

  • Po laiptais neįrenginėkite vandens šildytuvų, ištraukimo ventiliatorių ar apšvietimo.
  • Neįrenginėkite grindų šildymo ir oro kondicionavimo sistemų laiptinės zonoje
  • Neįrenginėkite langų tiesiai prieš laiptus
  • Neįrenginėkite laiptų tiesiai virš pamatinio pagrindo.

Medienos tipai

Visos medinių laiptų dalys gaminamos iš aukščiausios kokybės (A/B klasės) medienos plokščių. Gamykla užtikrina, kad jos atitiktų griežtus medienos drėgmės reikalavimus, taip sumažinant įtrūkimų riziką iki minimumo.

Visų rūšių medžio plokštės gali būti gaminamos vientisos arba su specialiu sujungimu. Vientisos medienos plokštės gaminamos iš vieno storo medžio masyvo gabalo. Tuo tarpu sujungiamose medžio plokštėse naudojama medžio sujungimo jungtis, pagaminta išpjaunant vienas į kitą dvejose medienos lentose

įsistatančius ir užsifiksuojančius profilius, kurie vėliau suklijuojami. Didžiausias vientiso medžio masyvo privalumas – masyvo mediena yra vienoda per visą gaminio ilgį, todėl, jei reikia, ją lengva remontuoti. Tuo tarpu sujungiamos medžio plokštės turi du privalumus: jos yra tiesios ir jų matmenų stabilumas išlieka nepakitęs veikiant skirtingoms aplinkos sąlygoms.

Didelės drėgmės ar sausros sąlygomis, taip pat staigiai kintant drėgmės lygiui, mediena gali deformuotis arba, dėl jos didelio išsiplėtimo arba susitraukimo, gali atsirasti paviršiaus įtrūkimų. Šių sąlygų negalime kontroliuoti, todėl santykinė oro drėgmė pastatuose, kuriuose bus montuojami mūsų gaminiai, turi būti 35-55 proc. Šiam drėgmės lygiui pasiekti, reikėtų naudoti drėkintuvus / aušintuvus, jei oras patalpoje labai sausas,

o itin drėgnose patalpose turėtų būti naudojami oro kondicionieriai. Neužtikrinus tinkamų drėgmės sąlygų, laiptų mediena gali deformuotis.

„LHM Step“ laiptų naudojimas

Laiptai skirti naudoti tik patalpose. Pardavėjas neatsako už drėgmės patekimą į laiptų konstrukciją, drėgmės padarytą žalą ar laiptų konstrukcijos natūralų nusidėvėjimą.

Naudodamiesi laiptais, jais nebėgiokite, lipkite ant kiekvienos pakopos dėdami po vieną koją. Ant vieno laipto negali būti daugiau kaip 3 žmonių vienu metu; taip pat nerekomenduojama vienu metu dviems žmonėms lipti laiptais skirtingomis kryptimis.

Ant laiptų nenaudokite jokių aštrių daiktų, nepilkite jokių skysčių. Nedėvėkite lauko batų vaikščiodami laiptais.

Visi mediniai gaminiai blunka ir keičia spalvą veikiami saulės šviesos, todėl išblukimas nėra laikomas defektu.

Rekomenduojame laiptus saugoti nuo tiesioginių saulės spindulių.

Ilgesnį laiką statomi ir net netiesioginių saulės spindulių (pavyzdžiui, šviesos, sklindančios pro langą) veikiami daiktai palieka išblukimo dėmes po jais, todėl norint išlaikyti vienodą gaminio spalvą, rekomenduojama reguliariai keisti ant medinių paviršių stovinčių daiktų vietą. Valant nenaudoti abrazyvinių dalelių turinčių medžiagų, nes valomus paviršius galima pažeisti mechaniškai ar chemiškai.

Laiptai yra suprojektuoti optimaliam namų mikroklimatui. Nepaisant to, kad mediniai gaminiai džiovinami iki tinkamo drėgnumo ir padengiami apsaugine alyva, jie linkę sugerti ir išskirti drėgmę. Tai reiškia, jog jų matmenys nuolat kinta ir dėl to mediena gali deformuotis, išsikreipti ar, retais atvejais, netgi

skilti.

Norėdami užtikrinti kuo geresnę laiptų priežiūrą:

  • Reguliuokite drėgmę kambariuose. Rekomenduojama palaikyti 35-55 proc. santykinę oro drėgmę ir 18-22laipsnių kambario temperatūrą.
  • Nepamirškite vėdinti! Naudokite drėkintuvus reikiamam drėgmės lygiui palaikyti, jei drėgmė patalpojesumažėja iki mažesnės nei rekomenduojama ribos.
  • Vasarą, esant dideliam karščiui ir žemam drėgmės lygiui, patalpas drėkinkite.
  • Ypatingą dėmesį drėkinimui skirkite šildymo sezono metu žiemą, ypač jei naudojate kietojo kuro,infraraudonųjų spindulių, konvekcinį arba dujinį šildytuvą.
  • Venkite didelių temperatūros pokyčių tikslingai ir sistemingai didindami temperatūrą, kai vėdinate patalpą.Ši situacija dažnai pasitaiko vasarnamiuose, kur žiemos sezono metu stengiamasi patalpas kuo greičiauprišildyti po ilgesnio jų nenaudojimo laiko, o tai didina medienos deformavimosi riziką.
  • Jei jūsų naudojama rekuperacinė sistema neturi automatinės drėgmės kontrolės, ji džiovins orą.
  • Užtikrinkite, kad patalpose, kuriose naudojamas oro kondicionierius, palaikomas tinkamas drėgmės lygis,nes oro kondicionieriai jį mažina.Ką tik nuplauti laiptai gali būti slidūs, todėl rekomenduojama vengti jais naudotis, kol jie galutinai neišdžiūvo.Rekomenduojama ant laiptų pastatyti įspėjamąjį ženklą, informuojantį, kad laiptai yra šlapi.

Lakuoti ir dažyti laiptai

Mūsų gaminami laiptai yra padengti 2-3 sluoksniais dažų / lako. Tai priklauso nuo to, kaip gerai mediena pasidengia spalva. Padengimui naudojami vandens pagrindo dažai, poliuretano lakas arba vandens pagrindo lakas.

Rekomenduojama reguliariai valyti laiptus. Dulkes nuo laiptų pašalinti galima dulkių siurbliu, mikropluošto šluoste arba minkštu šepečiu. Dėmėms pašalinti naudokite lengvai drungname vandenyje sudrėkintą šluostę. Jei reikia, galite naudoti švelnų ploviklį.

Jei norite atnaujinti paviršių ar pašalinti dėmę, pirmiausiai išvalykite atitinkamą plotą, tuomet jį nušlifuokite smulkiagrūdžiu (180-240) švitriniu popieriumi. Nuvalykite drėgna šluoste. Paruoštą plotą dažykite / padenkite nauju sluoksniu kaip įmanoma greičiau. Pageidautina per vieną dieną. Tikslų savo laiptų spalvos kodą sužinosite susisiekite su mumis.

Alyvuoti laiptai

Šie laiptai apdorojami natūralia alyva arba „Rubio Monocoat“ alyvos spalva.

Alyva padengti laiptai valomi kuo sausesniu būdu (dulkių siurbliu, mikropluošto šluoste arba minkštu šepečiu). Dėmes galima pašalinti vos sudrėkinta šluoste bei neutraliu plovikliu (pH 7).

Norėdami pašalinti dėmes, kurių negalima nuplauti, paviršių nušlifuokite smulkiagrūdžiu (320-400) švitriniu popieriumi. Užtepkite alyvos, po kelių minučių nuvalykite likusį alyvos perteklių. Po 2-3 kartų paviršius taps glotniai blizgus, jį bus lengva valyti. Tokiu pačiu būdu galite aliejuoti paviršius, kurie yra labai susidėvėję.

Dėmesio! Panaudotos šluostės / skudurėliai laikomi degiomis atliekomis.

Pušies laiptai

Pušis yra labai minkšta mediena, todėl jei namas yra ypatingai sausoje aplinkoje, pušies laiptų matmenys gali šiek tiek pakisti ir imti traškėti. Tam (įtrūkimams, formų bei matmenų pasikeitimams, garsams ir kt.) netaikomi garantiniai reikalavimai, jei laiptai ir toliau gali būti naudojami pagal jų paskirtį. Įtrūkus laiptų pakopų paviršiui, gali atsirasti įskilimų. Tokiu atveju rekomenduojame jų tarpus užpildyti medžio užpildu.

Stiklas

Laiptams naudojamas laminuotas stiklas, kuris pagerina atsparumą ir užtikrina saugumą.

Valykite stiklą tuo pačiu būdu, kaip valote langus. Drąsiai naudokite purškiamus valiklius, drungną vandenį, šluostes, vandenį su actu, ir t. t.

Nerūdijančio plieno priežiūra

Įprastinis valymas ir priežiūra – tiek išorinius, tiek vidinius pastato elementus reikia reguliariai valyti, o valymo dažnumas priklauso nuo aplinkos sąlygų ir estetinių poreikių.

- Leidžiama klasė – S304

- Kaimo vietovėse reikia valyti 2 kartus per metus

- Kitose vietovėse – 3 kartus per metus

- Dažnas valymas reikalingas gaminiams, esantiems korozinėje aplinkoje, pavyzdžiui, jūros pakrantės zonose, netoli geležinkelio bėgių, šalia vietų, kur vykdomi geležies apdorojimo darbai, vulkaninėse vietovėse, taip pat karnizams, stoglangiams, postogio elementams ir kitoms pastato sudedamosioms dalims.

Metaliniai laiptai

Metaliniai laiptai dėl savo ilgaamžiškumo ypač populiarūs komerciniuose pastatuose. Kokybiški metaliniai laiptai gali tarnauti dešimtmečius, todėl tai yra tobulas sprendimas daugiabučiams namams, pramoniniams sandėliams ir kitoms įmonėms. Nors metalas yra ilgaamžis, laikui bėgant jis koroduoja, ypač veikiamas lauko sąlygoms. Tinkama priežiūra padeda išlaikyti metalinius laiptus saugius ir prailgina jų tarnavimo laiką.

Įprastinė metalinių laiptų priežiūra

Kokybiški lauko metaliniai laiptai yra cinkuoti arba cinkuoti bei dažyti siekiant apsaugoti metalą nuo rūdžių ir korozijos. Laikui bėgant ši apsauginė danga gali nusidėvėti. Geriausias būdas apsaugoti dažus ir laiptų pakopas – palaikyti švarą. Slėginis purvo ir atliekų nuplovimas padės sumažinti nusidėvėjimą.

Be reguliaraus valymo, metalinius laiptus kas kelerius metus reikia perdažyti arba padengti apsauginiu sluoksniu. Rūdys gali atsirasti, kai apsauginė danga nusidėvi palikdama metalą atvirą.

Apsauginės dangos atnaujinimas padės sumažinti nusidėvėjimą.

Įprastinė metalinių laiptų priežiūra

Ilgainiui metalinius laiptus reikės remontuoti. Pakopos, turėklai ir suvirinimo siūlės susilpnėja ir gali kelti pavojų saugai. Laiptus būtina reguliariai tikrinti: ar neatsilaisvino turėklai, neatsirado rūdžių ar skylių metale.

„LHM Step“ specializuojasi metalinių laiptų srityje, tad prireikus galime laiptus suremontuoti arba pakeisti jų sudedamąsias dalis.

Metalinių laiptų restauravimas gali pailginti laiptų tarnavimo laiką, tad jų nereiks keisti naujais. Metaliniai laiptai nereikalauja daug priežiūros, tačiau juos vis tiek reikia reguliariai prižiūrėti.

Lauko metalinių laiptų švara ir reguliarus apsauginės dangos atnaujinimas sumažins nenusidėvėjimą.

Visi mūsų metalo gaminiai gaminami iš S355 plieno. Metalinės dalys, varžtai ir sraigtai yra cinkuoti arba ir cinkuoti, ir dažyti, siekiant užtikrinti maksimalią apsaugą nuo rūdžių ar korozijos.

Įprastinė metalinių laiptų priežiūra

Tiek cinkuotas, tiek nerūdijantis plienas yra stiprus ir patvarus, tačiau kiekvienas iš jų turi savų trūkumų. Abi plieno rūšys dažnai naudojamos statybų pramonėje, turi beveik identišką išvaizdą, tačiau skiriasi savo sudėtimi, stiprumu ir svoriu. Kitaip nei įprastas plienas, pagamintas iš geležies, cinkuotas plienas yra padengtas cinku, todėl yra atsparus korozijai. Karštas cinkavimas yra labiausiai paplitęs cinkavimo būdas, kuriuo siekiama užtikrinti, kad plienas išlaikytų savo savybes ir nerūdytų veikiamas skirtingų veiksnių.

Karštas cinkavimas yra vienas cinkavimo būdų, kai geležis ir plienas dengiami cinku, kuris susilydo su pagrindinio metalo paviršiumi panardinant metalą į išlydyto cinko vonelę maždaug 449 laipsnių temperatūroje. Veikiamas atmosferos, grynasis cinkas (Zn) reaguoja su deguonimi (O2) sudarydamas cinko oksidą (ZnO), kuris toliau reaguoja su anglies dioksidu (CO2), susidaro cinko karbonatas (ZnCO3) – gana tvirta, paprastai matinės pilkos spalvos medžiaga, kuri gerai apsaugo po ja esantį plieną nuo tolesnės korozijos. Cinkuotas plienas plačiai naudojamas tais atvejais, kai reikalingas atsparumas korozijai, jis yra pigesnis nei nerūdijantis plienas, tad yra pranašesnis tiek kainos, tiek ilgaamžiškumo prasme. Jį galima atpažinti pagal kristalizacijos raštą paviršiuje. Nerūdijantis plienas gaminamas į išlydytą įprastą plieną pridedant chromo. Chromas sustiprina nerūdijantį plieną ir padaro jį itin atspariu rūdims. Taip pat jis yra atsparus tiek gėlam, tiek sūriam vandeniui ir tuo skiriasi nuo cinkuoto plieno.

Nors nerūdijantis plienas ilgiau išlaiko antikorozines savybes nei cinkuotas plienas, jis nėra geriausias pasirinkimas vietose, kur jį veikia chloras, pavyzdžiui, baseinuose, tačiau puikiai tinka įrankių darbinėms dalims, pavyzdžiui, pjūklų ašmenims, gaminti.